Press "Enter" to skip to content

O MNĚ

Monika Kremláčková

„Najdi mír ve své duši a všechno ostatní si najde tebe.“

   Většinu profesního života jsem strávila jako učitelka na základní škole. Práce mě bavila, ale postupně jsem začala zjišťovat, že mi školský systém nevyhovuje. Že bych uměla a chtěla pracovat jinak a že mě to, co dělám, přestává naplňovat. Došla jsem k závěru, že bych potřebovala změnu.

   Jenže mi chyběla odvaha. Odvaha opustit známý prostor, lidi a všechno to, co mi sice nevyhovuje, ale poskytuje mi jistotu. Jistotu pravidelného výdělku a možnost chovat se jako oběť okolností, rozmarů nadřízených, rodičů… Duše mě sice upozorňovala, že takhle to dlouho nepůjde, ale ego se třáslo strachem a tělo postupně strádalo. Teprve po dlouhé době Vesmír vyslyšel moje tajné přání, vše zařídil za mě a já jsem se odhodlala podat výpověď.

   Ocitla jsem se na Úřadu práce a navzdory palčivé nejistotě z neznáma jsem věděla, že to bylo moje nejlepší rozhodnutí. Že se mi ulevilo a že začínám novou etapu bytí. V této době jsem objevila metodu SCPR a práci s kyvadlem. Zjistila jsem, jaké skýtá možnosti, a začala jsem na sobě intenzivně pracovat.

  Jenže celoživotní návyky byly silnější a já jsem se opět do školství vrátila, abych se utvrdila v tom, že tohle již opravdu není moje cesta. A tak jsem tentokrát již s klidem a odvahou podala svoji druhou výpověď a definitivně se přeorientovala ze zaměstnance na tvůrce svého života.